Headererboy
Anasayfa Cimnastik Cimnastik Akademimizde Japon sporcumuz...
Cimnastik Akademimizde Japon sporcumuz...
04 Ocak 2017 - 11:29

Cimnastik Akademimizde Japon sporcumuz...

Bu konudaki haber bültenimiz şöyle: 
 
Çeşitli spor branşlarında alt yapı çalışmalarını akademik sistemle sürdüren Bostanlıspor Cimnastik Akademisi’ne sürpriz bir sporcu kayıt oldu. 2,5 yaşındaki Japonya vatandaşı Mina okulun “en küçük sporcusu” ve “ilk yabancısı” unvanını aldı. 
Bostanlıspor Kulübü Asbaşkanı Muzaffer Tuğsavul, cimnastik akademisine 3 yaşından itibaren sporcu kaydının aldıklarını ancak Mina’nın sempatik ve ilk yabancı sporcumuz olması açısından okula kabul edildiğini ifade ederek, “gerçekten kısa zamanda uyum gösterdi. 2,5 yaşındaki Japon sporcumuz bir anda cimnastik akademisinin maskotu da oldu. Anne ve babası Japon olan, iş nedeniyle Türkiye’ye gelen ve halen de Karşıyaka’da oturan ailenin tek çocuklarını Bostanlıspor’a kayıt ettirmelerinden son derece mutlu olduk. Bostanlıspor’un başta cimnastik olmak üzere tüm akademilerinin kapıları herkese açık” dedi.
Bostanlıspor Gizem Kılıçaslan , grubunda yabancı öğrenci bulunmasının sevindirici olduğunu belirterek, şöyle dedi:
"Mina çok sempatik. Yaşına rağmen hareketleri çabuk algılıyor. Uyum sağladı. İnşallah gelecekte iyi bir cimnastikçi olur. Biz de gurur duyarız. 3 yaşından itibaren tüm çocuklarımızı bekliyoruz. Velilerimiz, ayrıntı için 05447351912 numaralı telefondan bilgi alabilirler."
 


Bostanlıspor Kulübü Resmi İnternet Sitesinde Bulunan Yazılı ve Görsel İçerikler İzin Alınmadan ve Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz. Tüm Hakları Bostanlıspor Kulübüne Aittir. Bostanlıspor © 2015