Headererboy
Anasayfa Futbol Kitaplarımızın 2. partisi de kardeş köy okulumuza ulaştı...
Kitaplarımızın 2. partisi de kardeş köy okulumuza ulaştı...
04 Haziran 2017 - 17:49

Kitaplarımızın 2. partisi de kardeş köy okulumuza ulaştı...

Bostanlıspor’un sosyal sorumluluk projelerinden olan “Köy Okullarına Kitap Kampanyası” başarıyla sonuçlandı ve toplanan kitaplar seçilen köy okullarıyla, okul kütüphanelerine ulaştı.

Bostanlıspor Futbol Akademisi öğrencilerinin başlattığı ve kısa sürede tüm branşlara yayılan, Bostanlı 3 M Migros, Bostanlı Muhtarlığı gibi yerlerde açılan stantlarla büyüyen projede toplanan kitaplar,  

Önce Adıyaman’ın Kahta İlçesi Narince köyüne, ardından da Nevşehir Terlemez Köyü İlkokulu ve kütüphanesine ulaştı.
Projenin mimarlarından Bostanlıspor A Futbol Takımı ve Futbol Akademi teknik sorumlusu Mustafa Oral, “bize sonsuz destekleri için başta başkanımız Avni Erboy ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederiz. Bostanlıspor tüm branşlarında olduğu gibi futbolda da sportif başarıdan önce sporcularımızın topluma yararlı birer birey olarak yetiştirebilmenin çabası içinde. Sosyal sorumluluk ve birbirine destek konularında sporcularımızı sürekli olarak eğitiyoruz. Bunların öğrenilmesi ve bilinçli spor yapma arzusunun ön plana çıkmasıyla sportif başarı da kendiliğinden gelecektir. Kısacası oyuncularımızın saha içi kadar saha dışı gelişimini de önemsiyoruz. Onlara hep önce iyi insan, sonra iyi oyuncu parolasını aşılamaya çalışıyoruz. Derslerinde başarılı olmalarının sırrını kitap okumak ve ders çalışmak olarak aşılıyoruz. Okudukları kitaplardan da başka arkadaşlarının faydalanmaları bilincini aşılıyoruz. Bu kapsamda, kitap toplama projesiyle, onlar için paylaşımın ve eğitimin ne kadar önemli olduğunu, aynı zamanda aynı imkânlara sahip olamayan arkadaşlarının da yanında yer aldıklarını göstermek istiyoruz'' dedi.

Projenin başarılı olduğunu belirten Bostanlıspor Yönetim Kurulu da, “destekleri nedeniyle Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel, Karşıyaka İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa İslamoğlu, Migros AŞ Ege Koordinatörü Yener Aslan, Asbaşkanımız Muzaffer Tuğsavul, ve Migros Bostanlı 3 M Müdürü Ateş Ateşler ve emeği geçenlere teşekkür ederiz” açıklaması yaptı.
Bostanlıspor yönetimi, kitap yolladığı Adıyaman’ın Kahta İlçesi Narince Köyü ve Nevşehir Terlemez Köyü İlkokulu’nun öğrencilerini “kardeş öğrenciler” seçerek, onlara her türlü spor malzeme desteği de vereceklerini belirtti.
Bostanlıspor Kulübü Resmi İnternet Sitesinde Bulunan Yazılı ve Görsel İçerikler İzin Alınmadan ve Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz. Tüm Hakları Bostanlıspor Kulübüne Aittir. Bostanlıspor © 2015