Headererboy
Anasayfa Basketbol NCAA Yaz Basketbol Kampına gidiyoruz…
NCAA Yaz Basketbol Kampına gidiyoruz…
16 Kasım 2015 - 22:34

NCAA Yaz Basketbol Kampına gidiyoruz…

NCAA Yaz Basketbol Kampı,  2016 yılında   04 - 16 Temmuz tarihlerinde organize edilecektir.
Kafile 04 Temmuz 2016 tarihinde Lufthansa Hava Yolu ile  Frankfurt aktarmalı Orlando (MCO) Uluslararası Hava Limanına  gidecektir.  Uçak bileti de  sporcu tarafından alınmaktadır.(Erken alınan biletler daha ucuz olmaktadır... Mil programı ile de bilet alınabilmektedir.)
Kamp, üç öğün  açık büfe yemek, yatak, ve  Orlando Havalimanı (MCO International)  gidiş- dönüş transferleri dahil 2950 USD’dir. Transferler gidişte ve dönüşte Minibüs veya Midibüs ile olmaktadır.
05 - 06 Temmuz tarihlerinde  Orlando Milenium alış- veriş merkezine ve  Wet‘n Wild Su Parkı, ya da Universal Stüdyoları  eğlence merkezine  gidiş - dönüş  transfer ücretleri iki gün için (75+75 USD)dır. Eğlence Merkezlerine giriş ücretleri 110 -120 USD civarında değişmektedir. Bu iki günlük gezilerde kamp dışında bulunulması nedeniyle öğle ve geç dönme isteği halinde  akşam yemek ücretleri de sporcular tarafından ödenmektedir. (Zira gençler genellıkle eğlenceyi yarım bırakmak istememektedirler )
Ayrıca  maç saatleri ve hava durumu   uygun olması halinde  yine ücreti( 60 USD)sporcu tarafından ödenen  yakındaki bir gölde  timsah görme  gezisi  de (arkadan pervaneli  airboat ile) yapılabilmektedir. Bir diğer aktivite de final maçı erken bittiğinde Merrit Island Town’da ( 35 mil uzakta süper bir Seafood restoranına  her sporcu isterse kişi başı ( 50-60 USD) deniz mahsulleri yemeğe gidilebilmektedir.
 
Sporcular toplu olarak gidecekleri için, kesin kararınızdan sonra uçak rotası ile ilgili bizden bilgi almanız gerekmektedir. Gelmek istediğiniz takdirde en geç 31 Mart 2016 tarihine kadar bize ulaşıp, (bostanlispor@gmail.com) rezervasyon ve 1500 USD on ödemeyi yapmanız gerekmektedir.
Kamp 120 kişi ile sınırlı olması bakımından  (Her yıl Türkiye dışından Bahama –Ceyman Island, Ukrayna  ve Ingiltere’den de takımlar  katılıyor)  rezervasyonun kesinlik kazanması ve 1500 USD  kapora NCAA Kamp  direktörüne tarafımızdan en geç Nisan ayının ilk haftasında teslim  edilme zorunluluğu vardır. Bu miktar Üniversite Kampusuna yatak ve yemek ücreti için avans olarak yatırıldığından kampa katılınmaması halinde geri alınamamaktadır. Ücretin kalan kısmı Amerika’ya varışta sporcudan alınmaktadır.
07 - 08 - 09 -10 Temmuz 2016 tarihlerinde yıldız ve genç kategorilerinde (11- 14 yaş arası yıldız ve 15 - 17 yaş arası gençler) günde en az iki maç yapılmakta ve her yıl müsabakalar  yaklaşık 30 - 40   lise okul takımın koçları tarafından dikkatle izlenip, başarılı sporculara burs teklifi  yapılmaktadır.
11 – 15 Temmuz 2016 tarihlerinde beş gün bireysel kamp çalışmaları sabah 09.00 – 12.30 yemek sonrası 13.30 – 17.00 saatleri arasında aralıksız ve basketbol disiplini içinde yapılmaktadır. Bireysel kamp döneminde yaş grupları arasında 1-1, 2 - 2  ve 3 - 3 ve 5 - 5maçlar da yapılmakta, başarılı sporculara kapanışta törenle Kamp Direktörü tarafından çeşitli ödüller verilmektedir.
Üç katlı ve her katta dört dairesi bulunan kampüs binaları,  Üniversite Güvenlik birimlerince her an denetlenmektedir. Her dört dairenin dış kapıları için şifreli kartlarla içeriye girilebilmekte, kişiye ait içerdeki dört oda ise şahsa mahsus anahtarla açılabilmektedir. Şifreli kartın kaybedilmesi halinde 75 USD oda anahtarı için de 25 USD ceza sporcudan tahsil edilmektedir.
Kampüs dairelerinde dört müstakil oda dışında, iki banyo ve tuvalet, bir salon,  bir açık mutfak, buzdolabı, mikro dalga fırın ve erzak dolabı vardır. Dışardan getirilecek yiyecek ve içecekler güvenle muhafaza edilebilmekte mikro dalga fırında ısıtılabilmektedir. Wireles  ve kablolu internete,  tüm üniversite alanı içerisinde ücretsiz erişilebilmektedir. Açık büfe hizmet veren restoranda istendiği kadar yemek yenebilmekte ancak dışarı yiyecek çıkarılamamaktadır.
Nisan ayında işlemlerin tamamlanmasındaki bir diğer istek de  kampa gidecek sporculara  resmi davet yazılarının biran önce istenmesi içindir. Kamp direktörü resmi kâğıtlarla her sporcu adına imzalı davet yazısı ve velinin imzalaması gereken izin belgelerini gönderiyor. Ve vizesi olmayanlar Bu yazılarla Konsolosluktan vizelerini kolaylıkla alabiliyorlar. Eğer vize yoksa da HEMEN randevu alınması gerekiyor.  Bundan önce yapılan başvurularda   en erken de haziran ayı ortalarında randevu gerçekleşebiliyordu.
Bu yıl dönüş saatinin uygun olması nedeniyle kişi başı 75 USD ücret ve 35 USD giriş ücreti ödenerek 50 Mil uzakta Cape Caneveral’daki NASA Uzay Merkezine gidildi ve eski Uzay Araç Müzesi ziyaret edildi. Uzay mekiklerine  ve simülatörlere binildi.... NCAA Yaz Basketbol kampı çoğunlukla spor amaçlı olmakla birlikte eğlence ve kültürel gezi açısından da gençlerimize katkı sağlamayı hedeflemektedir.
Birlikte olmak ümidiyle....
 


Bostanlıspor Kulübü Resmi İnternet Sitesinde Bulunan Yazılı ve Görsel İçerikler İzin Alınmadan ve Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz. Tüm Hakları Bostanlıspor Kulübüne Aittir. Bostanlıspor © 2015