Headererboy
Anasayfa Genel Şehidimiz adına kütüphane…
Şehidimiz adına kütüphane…
19 Nisan 2017 - 09:34

Şehidimiz adına kütüphane…

Kulübümüzün sosyal sorumluluk projeleri devam ediyor. Bu konudaki haberimiz şöyle:

Bostanlıspor, Karşıyakalı  Şehit Üsteğmen İsmail Cazgır adını Karşıyaka Cumhuriyet İlkokulu Kütüphanesine veriyor
Sporun çeşitli branşlarındaki sportif başarılarının yanı sıra sosyal sorumluluk projeleriyle de dikkat çeken Bostanlıspor Kulübü, Kuzey Irak'ta şehit düşen, Karşıyakalı Topçu Üsteğmen İsmail Cazgır'ın adını Karşıyaka Cumhuriyet İlkokulu Kütüphanesi’ne verilmesini sağladı.
Bostanlıspor Kulübü Başkanı Avni Erboy,  bu konuda şu açıklamayı yaptı:
“26 Mart 2016 tarihinde Kuzey Irak'ta Musul yakınlarında IŞİD ile Peşmerge güçleri arasındaki çatışmalarda IŞİD'in attığı Katyuşa roketatarına ait bir merminin Başika Kampı'na düşmesi sonucu Karşıyakalı Üsteğmen İsmail Cazgır (28) şehit olmuştu. Her şehit haberinde olduğu gibi, bu kez de ülke olarak büyük üzüntüye boğulduk. Karşıyakalı olan şehidimizin adı, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’ın çabası sonucunda doğup büyüdüğü sokakta ölümsüzleştirdi. Şehidin ailesinin yaşadığı Çarşı içindeki 1690 sokağa ‘Şehit İsmail Cazgır’ ismi verildi. Şehidimizin en büyük dileklerinden birisinin de kütüphane yaptırmak olduğunu öğrenince, İlçe Sağlık Müdürümüz Dr. Yıldıray Çığırgil’le ortak hareket ederek okuduğu Karşıyaka Cumhuriyet İlkokulu’na adına kütüphane yapmak istedik.  Kulüp olarak, Karşıyaka Kaymakamımız Sadettin Yücel, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa İslamoğlu’nun destekleriyle İl Milli Eğitim Müdürlüğünden gerekli izinleri aldık. Karşıyaka’da 23 Nisan Töreni bu okulumuzda yapılacak ve aynı gün tören sonrasında da kütüphaneye ‘Şehit Üsteğmen İsmail Cazgır Kütüphanesi’ tabelasını takacağız.”
Erboy, kütüphanenin tüm araç ve gereçlerinin temini için kendilerine İlçe Sağlık Müdürü Dr. Yıldıray Çığırgil, Cumhuriyet İlkokulu Müdür Vekili Ceyhan Koç’un büyük destek ve katkı sağladığını, Bostanlıspor futbol akademisi öğrencilerinin topladığı kitapları da verdiklerini de ifade ederek, “Bu konuda emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler” dedi.
Şehit İsmail Cazgır’ın babası Haluk Cazgır’ın da katılacağı törene Karşıyakalılar davet edildi.
 


Bostanlıspor Kulübü Resmi İnternet Sitesinde Bulunan Yazılı ve Görsel İçerikler İzin Alınmadan ve Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz. Tüm Hakları Bostanlıspor Kulübüne Aittir. Bostanlıspor © 2015