Bostanlıspor’da tenis okulu hizmete girdi

Karşıyaka’nın alternatif sporlardaki tek adresi Bostanlıspor, tenis okulunu faaliyete geçirdi. Bostanlı Gode Cengiz Spor Tesisleri Tenis Kortlarında başlayan tenis kurslarının hafta sonu ve hafta içi olarak iki grup halinde olduğunu açıklayan Bostanlıspor Başkanı Avni Erboy, “Karşıyaka Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile yaptığımız işbirliği sonucunda Metin Aşıkoğlu Ortaokulunu pilot bölge ilan ederek, antrenör belgeli tenis eğitmenimiz Bilge Bilgili’nin yönetiminde tenis kurslarımızı başlattık. Bu konuda Karşıyaka Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ebru Yılmaz’ın büyük desteği oldu. Metin Aşıkoğlu Ortaokulu’nun sporcu Müdürü İbrahim Cin de yeni teniscilerin kazanılmasında rol oynadı. Her iki değerli eğitimcimize sonsuz teşekkür ederiz” dedi.

Tenisin pahalı ve zengin sporu olduğu imajını Bostanlıspor olarak kırdıklarını ve halkın her kesimini tenisle tanıştırdıklarını  da sözlerine ekleyen Bostanlıspor Başkanı Avni Erboy,  şöyle dedi: “Tenisin pahalı ve zengin sporu olduğu kanısı yaygın. Tenis kulüplerinin yüksek giriş ücretleri ve aidatları, tenis derslerinin saat ücretleri böyle bir imajı yarattı. Biz bunu kırdık. Giriş ücretimiz, aidatımız yok. Tenis Okulumuza raketini alan 8-15 yaş grubu çocuklarımız  katılabilir. Ayrıca tenis eğitmenlerimiz özel dersleri çok ekonomik fiyatlarla veriyorlar. Bu konuda eğitmenlerimiz Ümit Hünakıncı ve Bilge Bilgili’ye de teşekkür ederiz. Havalar düzeldi.
Karşıyakalıları kortlarımıza tenis oynamaya bekliyoruz. Ayrıntılı bilgi almak isteyenler 0-544-7351912 numaralı telefonumuzu arayabilirler.”