Oryantiringde yine zirveye çıktık

İzmir’de “Eski yıla veda yeni yıla merhaba” ismiyle düzenlenen özel yarışta yine iddiamızı ortaya koyduk.

İlk gün İnciraltı Kent Ormanı, ikinci gün de Örnekköy Çocuk Ormanı’nda yapılan Oryantiring Yarışındaki genel sıralamada kulübümüz 5 sporcu ile dereceye girdi.

Katıldığı sporcu sayısına göre elde ettiği başarının küçümsenmemesi gerektiğini belirten Antrenörümüz, milli sporcumuz Büşra Altun, “Aldığımız 5 madalya bize gelecek için moral verdi. Çok tecrübesiz ekibiz. Sporcularımızın çoğu ilk kez yarışmaya katıldı. En güzel tarafı hepsinin hedefleri bularak yarışmayı iyi derecelerde tamamlamaları. İlk üçü giren sporcularımızın haricindekilerin ilk altı arasında yarışı tamamlaması sevindirici. Şimdi hedefimiz il ve Türkiye şampiyonlukları. Bize her zaman destek veren başkanımız Avni Erboy ve Halk Eğitim Karşıyaka Müdürümüz Suat Korkmaz’a çok teşekkür ederiz” dedi.

Bostanlıspor’dan genç erkekler: İbrahim Demir birinci, Emirhan Beklen ikinci, +20 Kadınlarda Büşra Altun birinci, minik kadınlarda Alvin Arslan ve ninik erkeklerde Tilda Arslan üçüncü oldular.

Geçen 2 özel yarışmada 2 birincilik elde eden Can Erboy ise ilk gün yarışmaya katılmadı, 2. gün çok iyi bir derece elde ederek gelecek için umut verdi.