Başarılı Sporcumuz Gökmen Milli Takım’da

Kulübümüzün daha önce de Dünya 3.’sü olan genç sporcumuz Nusret Gökmen Başay Akdeniz Oyunları ve Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edecek Kick Boks Milli Takımı’na seçildi.

Mardin’de sona eren Türkiye Kick Boks Şampiyonası’na katılan sporcumuz Nusret Gökmen Başay, 75 kilo K-1 Gençlerde 3., genel klasmanda da ikinci olarak Akdeniz Oyunları ve Avrupa Şampiyonası’na katılacak Kick Boks Milli Takımı’na seçilme başarısını gösterdi.

Kick boks antrenörümüz Aytaç Uyanıker, 2 sporcu ile katıldıkları Mardin’deki Türkiye Şampiyonası’nda başarılı olduklarını ifade ederek “2 sporcumuz da yarı finale kadar yükseldi. 75 Kilo K-1 Gençlerde Gökmen başarılı oldu ve şampiyonada kürsüye 3. olarak çıktı. Türkiye Şampiyonaları’nda elde ettiği puanlarıyla da genel klasmanda 2. olarak Avrupa Şampiyonası ile Akdeniz Oyunları’na katılacak milli takım kadrosuna katılma hakkını kazandı. Şimdi yeni hedefiniz Ay Yıldızlı formayla kürsüdeki yerimizi almak” dedi.

Kulüp Başkanımız Avni Erboy, Amerikan Futbolu, beyzbol, ragbi, dart, oryantiring, muaythai’den sonra kick boksta da milli takıma sporcu yetiştirdiklerini ve bunun gururunu yaşadıklarını ifade ederken, “Gökmen ve Tarık Ziya Şenaras ile gurur duyuyoruz. Mardin’de başarılı maçlar çıkararak Bostanlıspor adını gururla temsil ettiler. Gökmen’in milli takıma seçilmesi de mutluluğumuzu arttırdı, onur duymamıza vesile oldu. Her iki sporcumuzu ve antrenörleri Aytaç Uyanıker’i yürekten kutlarız” dedi.