Macaristan yolcusuyuz

Kulübümüz Macaristan Budapeşte’den gelen bir teklif üzerine Halk Oyunları Ekipleri ve Masa Tenisi takımlarıyla Temmuz ayının sonunda bu ülkeye gidecek.

Uluslararası Halk Dansları ve Müzik Festivali “Summer BudaFest”ten davet alan ve bu daveti de kabul eden kulübümüz, büyükler ve küçükler Halk Oyunları Ekipleri ile Budapeşte’deki festivalde yarışacak. 28-31 Temmuz 2023 tarihleri arasında Budapeşte şehrinde yerel halkla işbirliği içinde gerçekleştirilecek olan uluslararası festivale iki ayrı ekiple hazırlandıklarını belirten Halk Oyunları Antrenörümüz Cengiz Gündoğan, “Kısa bir süre önce başlamamıza karşın uzun yol aldık. Önce küçüklerimizi ekip haline getirdik. Sonra da büyüklerden oluşan başarılı olacağına inandığımız takımımızı kurduk Yurt içinde olduğu gibi yurt dışında da festivallerde ülkemizi başarıyla temsil edeceğiz. Bostanlıspor’un adını halk oyunlarında da duyuracağız. İlk etapta Karşıyaka’da gösteriler yaptıktan sonra Macaristan’da festivale katılacağız” dedi.

Başkanımız Avni Erboy,  daha önce KKTC’de uluslararası oryantiring şampiyonasına katıldıklarını, kardeş kuruluş Karşıyaka Sanat Derneği Türk Müziği Korosu ile Bulgaristan’da “Uluslararası Korolar Festivali”nde yer aldıklarını ifade ederek “Bu kez Budapeşte’den gelen Halk Oyunları festival davetini kabul ettik. 28-31 Temmuz tarihlerinde festivalde ülkemizi başarıyla temsil etmek istiyoruz. Hazırlıklarımız sürüyor. Organizasyonun genel müdürü Aleksandar Mojsoski ülkemizden bizi davet ettiği için kendisine teşekkür ederim. Festival tarihinde Masa Tenisi erkek ve kadın takımlarımız da Budapeşte takımlarıyla ikili karşılaşmalar yapacak. Daha sonra Bulgaristan ve Kuzey Makedonya’dan gelen teklifleri değerlendireceğiz” açıklamasını yaptı.