Milli Sporcumuz Tarık Avrupa 3.’sü

Kulübümüzün Türkiye Şampiyonu yıldız muaythai sporcusu Tarık Ziya Şenaras Avrupa Minik, Yıldız, Genç ve U23 Erkekler Muaythai Şampiyonası’nda ilk kez giydiği Ay Yıldızlı formamızla Avrupa Üçüncüsü olarak kürsüye çıktı.

20 Ülkeden 600 elit sporcunun katıldığı Avrupa Minik, Yıldız, Genç ve U23 Erkekler Muaythai Şampiyonası’nda ay yıldızlı formayı giyerek ringe çıkan sporcumuz Tarık Ziya Şenaras, Ankara Taha Akgül Spor Salonu’ndaki şampiyonada tecrübesiz olmasına karşın, kürsüye çıkarak büyük bir başarı elde etti. 
Yıldız Erkekler 46 Kiloda mücadele eden kulübümüzün milli sporcusu, İngiliz rakibi ile 3.lüğü paylaşırken, yenildiği Azerbaycanlı sporcu 2. ve finalde Azeri rakibini yenen Finlandiyalı da şampiyon oldu. 

Tarık Ziya Şenaras’ı şampiyonaya hazırlayan ve Ankara’da da bir an olsun yalnız bırakmayan kulüp antrenörümüz Aytaç Uyanıker, “Yarı finalde Azeri sporcu yerine diğer iki sporcu gelmiş olsa kesin final yapar ve şampiyon olurduk. Azeri sporcu kilosunda şampiyonluk için favoriydi ancak Tarık yenebilirdi. Bence duygusal davrandı ve kaybetti. Azeri de finalde sürpriz bir şekilde kaybetti. İlk kez böyle bir mücadeleye çıkan ve heyecanını yenemeyen Tarık Ziya’nın Avrupa 3.lüğü büyük başarı. Bize destek olan başta başkanımız Avni Erboy olmak üzere tüm Bostanlıspor ailesine teşekkür ederiz” dedi.