Muay Thai Ege Bölge Şampiyonası’nda yine zirvedeyiz

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Ege Bölgesi Muay Thai Şampiyonası’nda 4 sporcumuz ile mücadele ederken 1 altın, 3 gümüş madalya kazandık.

İzmir Afetevleri Spor Salonu’nda üç gün süren şampiyonada adından yine söz ettiren kulübümüzün genç, minik ve yıldız sporcuları tecrübesizliklerin kurbanı olarak finalde en üst basamağa çıkamadı. Ege Bölge İllerinden 500’e yakın sporcunun katılımıyla yapılan şampiyonada 4 sporcumuz ile ringe çıkarken tüm sporcularımız kürsüdeki yerini aldı.

Kilosunda rakiplerinin korkulu rüyası olan Nusret Gökmen Başay, 60 kilo gençlerde ilk maçını ilk dakikada nakavt ile aldıktan sonra finale kadar başarılı maçlarını sürdürdü ve finalde de nakavtla kazanarak şampiyonluğu elde etti.

Yıldız Erkekler 44 kiloda Tarık Ziya Şenaras, Minik Bayanlar 40 kiloda Hatice Su Kurum, Minik Erkekler 42 kiloda Mustafa Yaşar Atik finalde rakiplerine yenildiler ve 2. Olarak gümüş madalyada kaldılar. 

Kulbümüzün Muay Thai Antrenörü Aytaç Uyanıker, 4 sporcu ile katıldıkları Ege Bölge Şampiyonası’ndan bir kez daha mutlu olarak ayrıldıklarını ifade ederken, “Kaybeden sporcularımız çok tecrübesiz. Finalde ne yazık ki heyecanı yenemediler ve kaybettiler. Ancak onların her kaybettiği maç büyük tecrübe oluyor. Bostanlıspor olarak muay thai de az sporcu ile mücadele etmemize karşın kulüp olarak saygın bir yerimiz var. Muğla, Aydın, Manisa, Uşak, Afyon ve diğer Ege İllerinin en iyi sporcuları yaklaşık 500 sporcu arasında dörtte dört yapmak da büyük başarı. Sporcularımı yürekten kutluyorum” dedi.