Muay-Thai’de 3 şampiyonluk kazandık

Kulübümüz muay thai sporundaki başarılarını sürdürmeye devam ediyor. 3 Sporcumuz katıldığı Ege Bölge Minik ve Yıldızlar Muay thai Şampiyonası’nda şampiyon olarak kürsüye çıktı.

Atatürk Stadı Boks Salonu’nda yapılan, İzmir’in yanı sıra Balıkesir, Uşak ,Afyon, Manisa’dan 200 sporcunun katıldığı Ege Bölgesi Minik ve Yıldızlar Muay thai Şampiyonası’na 3 sporcusu ile katılan kulübümüz “üçte üç” yaparak şampiyon oldu. 

Rakiplerini nakavt ile yenerek şampiyonluğu elde eden sporcumuz Can Habacı 32 kilo minik erkeklerde bir kez daha rakipsiz olduğunu kanıtladı.

Finale çıkan sporcumuz Mustafa Yaşar Atik de 40 kilo minik erkeklerde nakavt ile rakibini yenerek şampiyonluğu kazandı.

46 kilo yıldız erkeklerde sporcumuz Tarık Ziya Senarasa finalde rakibine şans tanımadı ve maçı kazanarak kulübümüze üçüncü şampiyonluğu getiren isim oldu.

Üç sporcumuzu da birincilik kürsüsüne çıkaran antrenörümüz Aytaç Uyanıker, “şimdi sırada Türkiye Şampiyonluğu var. Başkanımız Avni Erboy’un bize olan inancı ve yarattığı imkânlar büyük moral, güç veriyor. Biz de Bostanlıspor’u başarıyla temsil ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz. 2023 yılında hedefimiz daha da büyüyecek” dedi.