Sporcularımız Milli sınavda

Kulübümüzün sporcuları önümüzdeki günlerde 2 milli sporcusu ile milli sınava çıkacak.

Muaythai’de Dünya Kupası, Kick boks’ta da Avrupa Şampiyonası’nda sınav verecek olan kulübümüzün 2 milli sporcusu çalışmalarını antrenörümüz Aytaç Uyanıker yönetiminde yapıyor.
Antrenörümüz Aytaç Uyanıker, yakıcı sıcaklara karşın çalışmalarına ara vermediklerini ifade ederken şöyle dedi: “2023 yılında daha başarılı sonuçlara imza atan Bostanlıspor milli takımlara 2 sporcu yetiştirmenin mutluluğunu yaşıyor. Gökmen Nusret Başay Kick Boks Avrupa Şampiyonası, Tarık Ziya Şenayas da Muaythai Dünya Şampiyonası’na katılacak. Nusret’in dünya ikinciliği, Tarık’ın da Avrupa 3.lüğünü daha ileriye taşıma hırsları beni mutlu ediyor.”

Kulüp Başkanımız Avni Erboy, 2 sporcularının spor okullarında sıfırdan bu spora başlayıp kısa zamanda takım sporcusu olarak İl, Ege, Türkiye Şampiyonluklarının ardından Dünya ve Avrupa Şampiyonalarına katılıp, milli formayı giyme şerefini elde ettiklerini ifade etti. Erboy “Gurur duyuyor ve milli takım formasıyla daha büyük başarılara imza atacaklarına yürekten inanıyoruz” dedi.  

Nusret Gökmen Başay ay sonunda Avrupa Şampiyonası’nda, Tarık Ziya Şenayas da Dünya Muaythai Şampiyonası’nda ringe çıkacak.