Tüm sağlık önlemlerini aldık

Yeni dönem çalışmalarına hazırlanan kulübümüz, çalışmaları yapacağı Gode Cengiz Spor Tesisleri için tüm sağlık önlemlerini aldı. Kulüp binası olmak üzere tüm spor yapılan kapalı ve açık sahaları dezenfekte eden kulübümüz tesis ve saha girişlerine de el deymeyen otomatik dezenfektan makinesi koydu. 

Kulüp Başkanımız Avni Erboy, Gode Cengiz Spor Tesisleri’nde tüm sağlık önlemlerini aldıklarını, kortların her antrenman sonrası dezenfektan ile yıkandığını, tüm kapıların aynı şekilde temizlendiğini, mini salonun havalandırıldığını ifade ederek, Karşıyaka İlçe Sağlık Müdürü, aynı zamanda kulübün yöneticilerinden ve kulübün Sağlık Kurulu Başkanı olan Dr. Yıldıray Çığırgil ile görüşme sonucunda tüm antrenör ve sporculara antikor testi yaptıracaklarını söyledi.

Tesise giren herkesin ateş ölçer ile ateşini ölçeceklerini  de belirten başkanımız “Önce sporcu ve antrenörlerimizin sağlığı geliyor. Ülkemizde korona virüsün görüldüğü ilk günlerde İzmir 2. Amatör Ligde mücadele eden futbol takımımızı sağlık koşullarının elvermemesi durumunda liglerden çekeceğimizi ilan eden ilk kulüp olmuştuk. Şimdi de liglerin devam etmesi halinde katılmamayı düşünüyoruz. Biz Eylüle kadar resmi yarışmalarda yer almak istemiyoruz. Hedefimiz Eylül ayından itibaren daha sağlıklı ortamlarda çocuklarımıza spor yaptırmak. Antrenmanlarımız başlayacak. Bunun içinde .Dr. Yıldıray Çığırgil’in önerileri doğrultusunda hareket ederek önlemlerimizi aldık. Tüm temizlik malzemeleri ve dezenfektan temini konusunda bize destek olan Alpan Holding sahibi hayırsever  Karşıyakalı kardeşimiz Volkan Kılıçarslan’a çok teşekkür ederiz” dedi.